اکسیدان مو چیست؟

​​​اکسیدان مو

​​​اکسیدان مو چیست؟ هیدروژن پراکساید یا اکسیدان یکی از اصلی ترین محلول‌ها برای رنگ کردن مو است و نقش زیادی در ترکیب کردن رنگ مو و رنگ گرفتن موها دارد. اکسیدان یک فعال کننده است که اگر درست انتخاب شود موجب سلامتی موها می‌شود. هر چقدر که درصد اکسیدان بیشتر باشد اکسیدان قوی تر بوده و باعث روشن شدن بیشتر رنگ موها می‌گردد.

اکسیدان به عنوان یک کاتالیزور عمل می کند که باعث تثبیت رنگ مو به صورت دائمی می‌شود. اگر اکسیدان قوی باشد موجب پاک شدن سولفورهای مو و کاهش قطر و سفت شدن مو می‌شود. آمونیاک، پیگمنت های مو را جدا کرده و موجب می‌شود رنگ به داخل مو نفوذ کند.

حتما تجربه رنگ کردن مو در منزل را داشته اید و دیده باشید که رنگ موی که انتخاب کردین روشن بوده اما باز هم موی شما تیره شده و یا رنگ موی شما به قرمزی می زند دلیل این اتفاق استفاده غلط و میزان ناکافی از اکسیدان می‌باشد.

اکسیدان ها در4 نوع تقسیم می شوند. اکسیدان ۳% یا اکسیدان ولوم ۱۰ یا اکسیدان شماره 0.5، اکسیدان ۶% ولوم ۲۰ یا اکسیدان شماره ۱، اکسیدان ۹% ولوم ۳۰ یا اکسیدان شماره ۲، اکسیدان ۱۲% ولوم ۴۰ یا اکسیدان شماره۳ که در ادامه درباره هر کدام از آنها صحبت خواهیم کرد و با آنها آشنا می شویم.

اکسیدان 3%

 یک اکسیدان ولوم 10 یا شماره 0.5 می‌باشد. این نوع اکسیدان، ضعیف ترین نوع اکسیدان است که برای ترکیب با رنگ های تیره (رنگ های شماره 1 و2)  مثل رنگ های مشکی و قهوه‌ای تیره که روی مو باعث ثبات تیرگی بیشتری می‌شود، استفاده می‌شود. این اکسیدان در رنگساژ رنگ‌های هایلایت،مش و انواع لایت‌ها کاربرد زیادی دارد. همچنین از این اکسیدان می‌توان برای ترکیب با رنگ‌های مخصوص موهای دکلره شده استفاده کرد که باعث دوام بیشتر می‌شود.

اکسیدان  6%

یک اکسیدان ولوم 20 یا شماره 1 می‌باشد. این اکسیدان برای پوشاندن تارهای سفید مو و یا رنگ کردن ریشه مو است زمانی که فرد نمی‌خواهد از رنگ‌های خیلی تیره استفاده کند و همچنین برای  کاهش خطر سوختن موها با استفاده از فویل در مش، دکلره‌های ضعیف که قبلا دکلره شده اند اما در پایه های 6 یا 7 رنگ شده اند میتوان با اکسیدان 6 درصد دوباره دکلره کرد. 

اکسیدان  9%

یک اکسیدان ولوم 30 یا شماره 2 می‌باشد. اکسیدان 9 درصد برای روشن کردن با دکلره و رنگ می‌باشد و برای شامپو رنگ‌های شیمیایی هم مورد استفاده قرار می‌گیرد. می‌توانید برای دکلره، مش و هایلات‌ها از اکسیدان 9 درصد استفاده کنید زیرا باعث می‌شود موها کمتر آسیب ببیند. اگر می‌خواهید موی خود را رنگ روشن ( رنگ های شماره 8 یا 9) بگذارید بهتر است از اکسیدان 9% استفاده کنید.

اکسیدان 12%

یک اکسیدان ولوم 40 یا شماره 3 می‌باشد که کاربرد این اکسیدان برای دکلره‌های بسیار قوی در آرایشگاه‌ها توسط ارایشگران حرفه‌ای است و برای بانوانی که موی خود را در منزل رنگ می‌کنند کاربردی ندارد. برای روشن کردن مو بدون دکلره، هایلایت با رنگ و همچنین دکوپاژ موهای تیره می‌توان از این اکسیدان استفاده کرد. اکسیدان 12 درصد قدرت روشن‌کنندگی بسیار زیاد و آسیب زیادی دارد که فقط در سوپر کالرها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اکسیدان را به اندازه مناسب استفاده کنید اگر میزان اکسیدان به اندازه نباشد ممکن است مو آسیب ببیند یا تناژ قرمز بد رنگی برای مو به وجود آید. دقت داشته باشید که هر رنگی را که مصرف می کنید در دستورالعمل آن مشخص شده است که میزان اکسیدان برای آن رنگ چقدر می باشد. مثلا بر روی جعبه رنگ درج شده نسبت 1 به 1 یا 1 به 1/5

هرچقدر موی شما ضخیم تر و تیره تر باشد، باید از اکسیدان درصد بالاتر استفاده کنید تا موهای شما رنگ دلخواهتان را بگیرد.

رنگ و اکسیدان مصرفی برای رنگ مو به جنس و پایه اصلی رنگ مو بستگی دارد. اگر شما از اکسیدان و رنگ موی مناسب استفاده کنید هم باعث سلامتی مو می شود و هم نتیجه به رنگ موی دلخواهتان نزدیکتر خواهد شد.

برای خرید انواع اکسیدان کلیک کنید

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.