5 ماسک مو خانگی

5 ماسک مو خانگی

خیلی از افراد درمان مو را با ماسک مو خانگی و مواد های طبیعی و ارگانیک بیشتر می پسندن. و این نوع مواد در منزل یافت می شود و گزینه مناسب و ارزان قیمتی برای درمان موها می باشد. و از طرفی عوارض و مواد نگهدارنده که به سلامت آسیبی برساند را ندارند، ما در ادامه سعی کردیم تا 5 ماسک مو خانگی کار آمد و تاثیر گذار را به شما معرفی کنیم.

ماسک مو خانگی روغن ‌زیتون و آووکادو ترمیم کننده مو

زیتون آوواکادو

یکی از غنی ترین منابع اسیدهای چرب امگا-۳ روغن زیتون است. اسیدهای چرب نقش مهمی در درخشش، رشد و استحکام مو دارند. روغن زیتون همچنین با داشتن آنتی‌اکسیدان ها، برای مقابله با آسیب مو بسیار مفید است .

آووکادو نیز دارای پروتئین‌ها و اسید آمینه هایی است که سبب تحریک رویش مو می‌شوند. این میوه همچنین باعث آبرسانی موهای خشک و نرم شدن و رفع خشکی پوست سر می‌شود. بنابراین این ماسک برای موهای آسیب دیده و خشک می‌تواند اتنخاب درستی باشد.

مواد مورد نیاز تهیه این ماسک

 • آووکادو
 • روغن ‌زیتون
 • برای آبرسانی بیشتر، می‌توانید عسل نیز به این مواد اضافه کنید.

روش تهیه

مواد را مخلوط کنید. موهای تمیز و نمناک‌تان را به دسته‌های کوچک تقسیم کرده و ماسک را روی موها بمالید. سپس موهایتان را با کلاه بپوشانید و به مدت ۳۰ تا ۶۰ دقیقه مکث کنید. سپس موهای خود را آبکشی نمایید و از نرم کننده مو استفاده کنید.

ماسک مو خانگی سس مایونز، روغن ‌زیتون، عسل و تخم‌ مرغ

مرغ و سس مایونز

چربی‌های موجود در سس مایونز، به مو کمک می‌کنند تا رطوبت را بهتر جذب کند، در حالی‌ که اسیدهای چرب آن فولیکول‌های مو را تغذیه می‌کنند. عسل و روغن زیتون هم خاصیت آنتی‌اکسیدانی و مرطوب‌کنندگی دارند. پروتئین تخم‌ مرغ نیز به تقویت، ضخیم، براق و ترمیم مو کمک می‌کند.

این ماسک مو، انتخاب مناسبی برای موهای فر است تا آبرسانی موها را برای جلوگیری از وز شدن آن‌ها فراهم ‌کند.

مواد مورد نیاز تهیه این ماسک

 • تخم ‌مرغ
 •   سس مایونز
 •   روغن ‌زیتون
 •   عسل

روش تهیه

مواد را با هم مخلوط کنید. موهای تمیز و نمناک‌تان را به دسته‌های کوچک تقسیم کرده و ماسک را روی موها بمالید. سپس موهایتان را با کلاه بپوشانید و به مدت ۳۰ تا ۶۰ دقیقه صبر کنید. سپس موهایتان را شامپو کنید و از نرم کننده استفاده کنید.

ماسک مو خانگی روغن نارگیل و عسل ترمیم کننده مو

نارگیل و عسل

این ماسک مو برای افرادی که موهای نازکی دارند بسیار مناسب است. روغن نارگیل به محافظت از پروتئین‌های طبیعی مو کمک می‌کند. این خصوصاً برای افرادی که پروتئین موجود در فولیکول‌های موی آن‌ها کم است و موهای نازکی دارند، می‌تواند بسیار تاثیر گذار باشد.

ویتامین E موجود در روغن نارگیل خاصیت آنتی‌اکسیدانی دارد و اسید لوریک موجود در این روغن سبب نفوذ خواص نرم‌کنندگی عسل به عمق ساقه مو می‌شود.

مواد مورد نیاز تهیه این ماسک

 • روغن نارگیل
 • عسل

روش تهیه

مواد را با هم مخلوط کنید. موهای تمیز و نمناک‌تان را به دسته‌های کوچک تقسیم کرده و ماسک را روی موها بمالید. موهایتان را به مدت ۳۰ تا ۶۰ دقیقه با کلاه بپوشانید، سپس موها را شامپو کنید و از نرم کننده استفاده کنید.

ماسک مو خانگی شیر بادام، روغن نارگیل و سفیده تخم مرغ

و نارگیل

بادام یکی از منابع پروتئین‌ است. پروتئین عنصر اصلی سازنده مو محسوب می‌شود. بادام همچنین حاوی مقدار زیادی ویتامین E است. آنتی‌اکسیدان های موجود در بادام به کاهش التهاب کمک کرده و رشد مو را تقویت می‌کند.

مواد مورد نیاز تهیه این ماسک

 • سفیده تخم ‌مرغ
 • شیر بادام
 • روغن نارگیل

روش تهیه

این مواد را با هم ترکیب کنید، ماسک را روی موهای تمیز و نمناک‌تان بزنید. موهایتان را به مدت 30 تا 45 دقیقه با کلاه بپوشانید. سپس آن‌ها را شامپو کنید و از نرم کننده استفاده کنید.

ماسک مو خانگی با زرده تخم ‌مرغ ترمیم کننده مو

زرده تخم مرغ

تخم‌مرغ منبع غنی از پروتئین‌ها و اسیدهای آمینه است. اسیدهای آمینه تجزیه کننده پروتئین ها و اجزای سازنده موهای قوی و سالم هستند. این ماده غذایی همچنین رطوبت پوست سر و مو را تأمین می‌کند و یکی از منابع غذایی طبیعی حاوی ویتامین D است. این ویتامین تاثیر زیادی در جلوگیری از ریزش مئو دارد.

مواد مورد نیاز تهیه این ماسک

 • زرده تخم ‌مرغ
 • روغن ‌زیتون یا روغن نارگیل
 • آب برای رقیق کردن

روش تهیه

مواد را مخلوط کرده و ماسک را روی موهای تمیز و نمناک‌تان بزنید. موهایتان را به مدت ۳۰ تا 45 دقیقه با کلاه بپوشانید، سپس موها را شامپو کنید و از نرم کننده استفاده کنید.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.